Karanténa = AKTIVITA

Milí přátelé
Oslovuji Vás ve zvláštní, dříve nezažité době.
Je to doba určitých nejistot a obav z korona-virové nákazy.
Zároveň je to doba určitého zklidnění, vynuceného zavřením škol a utlumením mnoha společenských aktivit.
Ale když se nám v životě uzavřou jedny dveře, mnohé další se otevírají.
A tak srdce kutila přímo volá: Teď, právě v tyto dny je ideální čas pustit se do stavby nového Stirlingova motorku, nebo si přestavit, vylepšit ten stávající z minulé soutěže.

Vaše odměna je jasná. I kdyby se termíny měly ze závažných důvodů posunout, vždy Vám zůstává oživená šikovnost Vašich rukou a oživená, technická představivost Vašich hlav.
Všimněte si, kam kráčí doba – šikovní přežívají, dnes je to výzva “ušij si svou roušku”, zítra bude potřeba udělat něco jiného. Na svém Stirlingově motoru se naučíte hodně.
Kdo potřebuje sadu dílů, napište. jiritom@seznam.cz
Na závěr ještě jedna drobnost, která může Vás motorek vylepšit:
Všimněte si loňského vítěze Designu – nemá žádné šrouby pro uchycení plechovky.
Je použitá plechovka od vepřového masa, která má horní obrubu normální, ale ta spodní má menší průměr, než je průměr válce plechovky. Tudíž je možno udělat si z plechu přírubu, která se akorát nasadí na válec plechovky a pomocí horního lemu a šroubů se plechovka přišroubuje k základové desce – chladiči. Trochu náročnějši je výroba vnitřního průměru příruby (odvrtat a vypilovat).
Přeji Vám všem –
– ať se nenakazíte
– ať se nenudíte
– ať se Vaší činnosti daří
Jiří Toman

12,309 thoughts on “Karanténa = AKTIVITA

  1. Fatal error: Maximum execution time of 10 seconds exceeded in /DISK2/WWW/jirkatoman.cz/www/wp-includes/formatting.php on line 2201